فروشگاه اینترنتی موبایل موبایل

چند باور غلط در مورد باتری ها که در میان مردم به اشتباه رواج یافته است

آه! باز هم باتری لو! باز هم همان داستان همیشگی و قطع لذت استفاده از اسمارت فون دوست داشتنی مان و خیره شدن به اسمارت فون هنگامی که در شارژ است و یک دنیا حسرت و انتظار برای استفاده ی دوباره و باز هم شروع همین داستان از نو! باتری ها این روزها برایمان از هرچیزی مهمترند.آنقدر لی لی به لالایشان میگذرایم که نکند خدای نکرده از قدرتشان کاسته شود.نکند هوای زود خالی شدن به سرشان بزند!اما آیا تمام آنچه که در مورد باتری ها و نحوه استفاده صحیح از آن ها تابحال آموخته ایم صحیح است؟!

باورهای رایج اشتباه در مورد باتری ها آنقدر در میان مردم رواج یافته که باعث شده تا کاربران برای حفظ عمر باتری خود و افزایش طول عمر آن بر اساس همین شنیده های غلط، دست به اقدامات عجیب و غریبی بزنند.باید بگوییم که بسیاری از نکاتی که در مورد باتری های تلفن همراه شنیده اید درست نیستند.بیایید با هم چند مورد از این مفاهیم غلط در مورد باتری ها را بررسی کنیم تا بدانید که چه باورهای غلطی به اشتباه در میان مردم برای باتری ها رواج یافته است که از پایه غلط و اشتباه هستند :

1. باتری ها حافظه دارند

نه! اصلا! برخی از مردم تصور میکنند که باید باتری را کامل پر کنند تا بیشترین فضا را برای شارژ بیشتر داشته باشد.به همین منظور مردم به طور منظم باتری را پر و خالی میکنند و برای این کار قاعده خاصی را هم در نظر میگیرند.آن ها تصور میکنند که مثلا نباید هنگامی که باتری برروی 50 درصد است آن را به شارژ بزنند. زیرا این کار به باتری صدمه میزند.و یا هنگامی که باتری به 100 نرسیده میگویند که نباید باتری را از شارژر جدا کرد..باید بگوییم که تمام این باور ها غلط است..مثلا باتری را برروی هر درصدی مثلا 80 از شارژر جدا کنید.به شما قول میدهیم که هیچ اتفاقی برای باتری عزیزتان نیفتد.پس به طور کلی اصلا در قید و بند چه موقع شارژ کردن و چه موقع از شارژ خارج کردن نباشید.

2.شارژر سایر برندها به دستگاه شما آسیب میزند

این مورد هم یک باور غلط است، اگر، شارژر برخی از برندهای غیرمعتبر را از این مسئله فاکتور بگیریم.(شارژهای ناسالم).باید به شما بگوییم که شارژهای برندهای دیگر هیچ آسیبی به دستگاه شما نمیزند.البته تا زمانی که میدانید شارژر سالم است و درست کار میکند.حتی میتوانید یک شارژر ارزان تر را هم به جای شارژر اصلی تان (اگر در دسترس نبود) بخرید تا کارتان راه بیقتد و دستگاهتان شارژ شوداصلا هم نگران صدمه دیدن باتری نباشید.شارژر های سالم، همگی به طور کلی کار شارژ باتری را یکسان انجام میدهند و تنها تفاوتشان در زمان شارژ کردن باتری دستگاه هاست.پس هیچکدام آسیبی به دستگاه های دیگر نمیزنند.(گفته شده تنها استثنا شارژ Droid Turbo است که اگر به فکر شارژ جایگزین آن هستید حتما باید شارژری را پیدا کنید که اختصاصا برای این دستگاه ساخته شده باشد)

3.اگر دستگاه را شب تا صیح در شارژ بگذارید باتری آسیب می بیند

این هم نادرست است.اکثر تلفن های هوشمند امروزی، درست زمانی که شارژ دستگاه کامل شود عملیات شازژ کردن را به طور هوشمند متوقف میکنند.با این حال یک مورد وجود دارد که میتوانید عمر باتری خود را افزایش دهید(البته با شرایط امروز و تعویض هرساله گوشی ها خیلی وسواس در این زمینه لازم نیست!) و آن اینکه در طول شب سعی کنید باتری را بین 40 تا 80 نگه دارید.این حالت طولانی ترین عمر باتری را برایتان تضمین میکند.

4.هنگامی که تلفنتان در شارژ است از آن استفاده نکنید

مردم به نظر میرسد که به این باور غلط رسیده اند که استفاده از تلفنشان هنگامی که در شارژ است باعث میشود تا تاثیر منفی بر کیفیت شارژ کردن دستگاهشان داشته باشد.باید بگوییم که تا زمانی که شما از یک شارژر بی کیفیت برای شارژ استفاده نکنید،این باور اصلا درست نیست.تنها زمانی اسمارت فون ها در هنگام شارژ هیچ داده ای را منتقل نمیکنند که خاموش باشند.پس وقتی دستگاه روشن است و در هنگام شارژ توانایی انتقال داده ها برایش توسط کارخانه فراهم شده، پس استفاده شما از آن دستگاه زمانی که در شارژ است هیچ ایرادی ندارد و هیچ ضرری را متوجه باتری و کیفیت شارژ نمی کند.

5.خاموش کردن گوشی میتواند به باتری ضرر بزند

نه.این هم درست نیست.اصلا درست نیست!خوب اگر دستگاهتان را برای مدت طولانی ترک کنید و از آن استفاده نکنید با توجه به ماهیت باتری، دستگاهتان سرانجام خاموش خواهد شد زیرا باتری آن تخلیه میشود.اما این کاملا بهتر است که به جای این کار، شما دستگاهتان را در طول این مدت خاموش کنید و یا اگر دوست داشتید باتری را نیز از پشت آن خارج کنید(برای دستگاه هایی که این قابلیت را دارند.)البته اگر مورد دوم را هم انجام ندادید اصلا مهم نیست.خاموش کردن طولانی دستگاه هیچ آسیبی به باتری شما وارد نخواهد کرد.در حقیقت، بیشتر دستگاه ها، یک راه اندازی مجدد ساده، میتواند به بازگرداندن عملکرد باتری کمک کند.

تازه های دنیای موبایل